W naszym żłobku mamy to szczęście, że posiadamy ogromne tereny zielone do wykorzystania na zabawę, dlatego też Nasze dzieci  żłobkowe, wychodzą na plac zabaw codziennie.  W zimie zabawa trwa około godziny, ale za to wiosną i latem niemal cały dzień.  Jest to bardzo miły i ważny czas w ich codziennym żłobkowym planie dnia. Rezygnujemy z wyjścia jedynie przy bardzo silnym wietrze lub deszczu.  Nasz żłobek to taki zielony leśny zakątek, bo mamy duże stare drzewa, jeszcze więcej zielonej trawy do biegania i sąsiedztwo małego gospodarstwa rolnego, gdzie obserwujemy i poznajemy na żywo, kurki, króliki i  kaczki.
Aby dobrze się bawić, nawet przy gorszej pogodzie, mamy w szatni do dyspozycji, przygotowane przez rodziców odpowiednie ubrania.

Chcieliśmy, aby nasze dzieci spędzały możliwie dużo czasu na świeżym powietrzu, dlatego z niezwykłą starannością dbamy o ogród, przygotowując w nim miejsce do zabaw ruchowych, odpoczynku oraz wydzielając część ogrodu przeznaczoną na mini  rabatki kwiatowe. Będziemy zwracać uwagę dzieci na otaczającą nas przyrodę, zapoznawać z „mieszkańcami naszego ogrodu” (ptaki, owady), obserwować wraz z dziećmi zjawiska zachodzące w przyrodzie: zmiany pogody, czy pór roku, bawić się szeleszczącymi liśćmi lub puszystym śniegiem, lepiąc bałwana i nie tylko…

Uważamy, że pewne podstawowe zasady dbałości o środowisko możemy przekazywać już dzieciom uczęszczającym do żłobka, np. ucząc segregacji odpadów, czy też uświadamiając konieczność troski o otaczającą nas przyrodę.