MARTA – OPIEKUNKA GRUPY MALUSZKÓW  – BIEDRONECZEK

Nazywam się Marta, ukończyłam Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Prof. Stanisława Tarnowskiego w Tarnobrzegu, na kierunku pedagogika. Ukończyłam kurs opiekunki dziecięcej w żłobku lub klubie malucha. Jestem osobą pogodną o łagodnym usposobieniu. Jestem cierpliwa, odpowiedzialna, opanowana i konsekwentna. Potrafię łatwo nawiązywać i utrzymywać kontakt z dziećmi. Podczas swojej pracy staram się zapewnić dziecku dużo ciepła i najlepsze warunki do prawidłowego  efektownego rozwoju przez ciekawe zabawy i urozmaicone zajęcia jak również dbanie o zdrowie oraz higienę dzieci. Bardzo lubię dzieci i praca z nimi to dla mnie czysta przyjemność.  Posiadam kilkuletnie doświadczenie jako niania. Prywatnie jestem mamą dwóch córeczek, co daje mi praktyczne podejście do wielu spraw. Ostatnim kursem jaki zrobiłam było seminarium dla nauczycieli o tematyce: Jak pracować z emocjami przy wykorzystaniu ruchu, ciała i przestrzeni?  Ciągle na bieżąco uaktualniam swoją wiedzę, co przekłada się na duże zaangażowanie w Wesołym Bobasie.

MARTA – OPIEKUNKA GRUPY MALUSZKÓW – BIEDRONECZEK

Nazywam się Marta, jestem wykwalifikowaną opiekunką dziecięcą. Posiadam doświadczenie w opiece nad małymi dziećmi dzięki półrocznemu stażowi w przedszkolu, rocznej opiece nad bratankiem gdy skończył 5 miesięcy, a ponadto sama jestem mamą dwóch chłopców: 3,5-letniego oraz 5-miesięcznego. Dodatkowo z wykształcenia jestem fizjoterapeutą i technikiem masażu.  Ta wiedza pomoże mi zachęcić dzieci do pracy nad prawidłowymi postawami ciała oraz do aktywności fizycznej w formie zabawy. Odpowiedzialną pracę z dziećmi wiążę z zabawą, staram się uczyć dobrych nawyków i przekazywać im wartościową wiedzę moralną adekwatną do ich wieku. Ukończyłam kurs do zajęć z INTEGRACJI SENSORYCZNEJ oraz posiadam certyfikat pierwszego stopnia do  prowadzenia zajęć  o nazwie Sensoplastyka® . Z zamiłowania jestem również plastykiem. Postaram się wykorzystać swoje umiejętności do pracy z Państwa pociechami oraz do stworzenia dekoracji na każdą okazję, by w Wesołym Bobasie było zawsze kolorowo i przytulnie.

WERONIKA – OPIEKUNKA GRUPY STARSZAKÓW – PSZCZÓŁEK

Mam na imię Weronika i jestem jedną z najmłodszych osób pracujących w żłobku. Jestem osobą miłą, ciepłą i sympatyczną co pozwala mi zdobyć szybki kontakt z maluszkami. Czas spędzony w żłobku jest dla mnie pełen radości i satysfakcji. Od zawsze pragnęłam pracować z dziećmi, dlatego bardzo się cieszę, że dołączyłam do zespołu. Z mojej twarzy nigdy nie schodzi uśmiech, ponieważ pragnę dzielić się nim z wszystkimi. Wiem, jak bardzo ważny jest czas poświęcony dzieciom, dlatego dbam, aby każdy maluch czuł się wyjątkowy i doceniony. Radosne oczy i szeroki uśmiech bobasa to najpiękniejsze podziękowanie za poświęconą im uwagę. Moim mottem życiowym jest: ,,Rób to co kochasz, a nie będziesz musiał pracować.”

ELŻBIETA – OPIEKUNKA GRUPY STARSZAKÓW – PSZCZÓŁEK

Nazywam się Elżbieta, jestem wykwalifikowaną opiekunką dziecięcą. Posiadam wieloletnie doświadczenie w opiece nad małymi i większymi dziećmi. Pracowałam w żłobku i przedszkolu. Prywatnie mam dwoje dzieci: 17- letniego syna i 14-letnią córkę. Fakt ten pomaga mi w profesjonalny sposób podejść do potrzeb dzieci. Praca z nimi daje mi dużo satysfakcji i radości. W swojej pracy dokładam wszelkich starań, aby dziecko jak najmniej odczuło rozłąkę z rodzicami. Uważam, że największą wiedzą w tym zawodzie jest doświadczenie, którego mi nie brakuje. Ciągle poszerzam swoją wiedzę, aby być na bieżąco w sprawach rozwoju dzieci. Ostatnie szkolenie, które zrobiłam i przyniosło dla mnie wiele korzyści dotyczyło: Wpływ zaburzeń Integracji Sensorycznej na rozwój mowy- znaczenie motorycznej i polisensorycznej stymulacji do uzyskania najlepszych efektów w funkcjonowaniu dziecka oraz szkolenie z zakresu Pedagogiki Montessori. W Wesołym Bobasie pełnię funkcję koordynatora co pozwala mi mieć bezpośredni kontakt z każdym rodzicem.

JUSTYNA – OPIEKUNKA GRUPY STARSZAKÓW – PSZCZÓŁEK

Mam na imię Justyna. Ukończyłam kurs opiekuna dziecięcego. Jestem osobą sympatyczną , miłą i zaangażowaną. Do zespołu Żłobka dołączyłam całkiem niedawno, dlatego też jestem najmłodsza stażem pracy chodź pełna pomysłów do zabaw z  dziećmi . Obecnie jestem w grupie pszczółek. Praca z tymi maluszkami sprawia mi dużo radości i satysfakcji, ponieważ zawsze chciałam pracować z dziećmi. Cenię sobie indywidualne podejście do dziecka, dlatego daję wsparcie najmłodszym w codziennych małych i dużych pierwszych krokach w poznawaniu  świata.

MONIKA – LOGOPEDA

Nazywam się Monika, jestem wykwalifikowanym logopedą, ukończyłam logopedię na Wyższej Szkole Społeczno- Przyrodniczej im. Wincentego Pola w Lublinie. W żłobku prowadzę zajęcia z ćwiczenia mowy i języka. Od zawsze interesowała mnie mowa dzieci. Praca nad prawidłową mową małych dzieci sprawia mi wiele radości. Ciągle poszerzam swoją wiedzę na temat opóźnionego rozwoju mowy małych dzieci. W żłobku  dbam o prawidłowy rozwój mowy oraz staram się zwracać uwagę na wszystkie nie prawidłowości w rozwoju mowy u naszych wesołych bobasów.

SYLWIA- OPIEKUNKA GRUPY STARSZAKÓW- PSZCZÓŁEK

Nazywam się Sylwia. Swoje kwalifikacje zdobyłam kończąc kurs Opiekunki Dziecięcej i szkołę o Kierunku Asystent nauczyciela przedszkola. Przez ostatnie lata zdobywałam doświadczenie zajmując się dziećmi w różnym wieku, zarówno w przedszkolu jak i w żłobku. Jestem uśmiechnięta, energiczna i pozytywnie nastawiona do życia. Swoją energię i pasję pragnę wykorzystywać, ucząc dzieciaki poprzez zabawę, pomagając im w usamodzielnianiu się, dbaniu o bezpieczeństwo i komfort. Moim celem i marzeniem jest sprawić by w żłobku, wszystkie maluszki czuły się jak we własnym domu. Tak staram się pracować z grupą, aby malutkich bobasów stały sie samodzielnymi i odważnymi dziecmi przygotowanymi do pójścia do przedszkola.

ANNA STYPA – WŁAŚCICIEL

Witam, to ja jestem pomysłodawcą Wesołego Bobasa. Z wykształcenia jestem pedagogiem o specjalności pedagogika opiekuńczo-wychowawcza, psychopedagogika specjalna, socjologiem, Inspektorem Ochrony Danych Osobowych. Posiadam liczne doświadczenie pracy z dziećmi, w poradni pedagogiczno- psychologicznej przy pracy z dziećmi z ADHD , świetlicy szkolnej w Szkole Specjalnej, oraz wielu akcjach charytatywnych służących wspomaganiu rozwoju dzieci. Uczestnictwo w wielu konferencjach naukowych oraz ciągłe poszerzanie wiedzy pomaga mi dbać w Wesołym Bobasie o wszechstronny i zrównoważony rozwój dzieci. Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci  co sprawia, że problemy opiekuńczo wychowawcze tego wieku są mi wyjątkowo bliskie. W Wesołym Bobasie dbam o wszelki sprawy organizacyjne, czuwam nad planem dnia i zajęciami tematycznymi.

Współpracujemy również z panią MAGDALENĄ KOŚCIELNĄ, która  posiada ogromne doświadczenie a mówi o sobie tak: ,,Jestem nauczycielem wychowania przedszkolnego z 14 letnim stażem, na bieżąco pogłębiam swoją wiedzę i umiejętności wychowawczo-dydaktyczne oraz opiekuńcze. Ukończyłam studia podyplomowe, które dały mi tytuł terapeuty w zakresie diagnozy, terapii oraz rewalidacji. Ponadto ukończyłam studia w zakresie edukacji i terapii osób z zaburzeniami autystycznymi i zespołem Aspergera. Celem zajęć jakie chcę Państwa dzieciom zaproponować jest wszechstronny rozwój dzieci, przygotowanie do dalszej nauki i ukształtowanie właściwych postaw.  Podczas zajęć będę stosować takie metody, aby jak najbardziej zainteresować dzieci i dać im dużo radości z codziennych zajęć. Zdobyty tytuł terapeuty pozwala mi też na szybkie reagowanie na i wychwycenie nieprawidłowości i odstępstw od normy wśród dzieci co pozwala na szybkie zareagowanie i pomoc dziecku. Chętnie będzie udzielała wszelkich informacji podczas rozmów indywidualnych.

Aby wspierać wszechstronny rozwój dziecka będę stosowałam następujące metody aktywizujące:
– zabawy w kręgu,

–  metody rozwijające świadomość ciała,

– zabawy paluszkowe i wierszyki-masażyki,

– kinezjologia edukacyjna Denisona,

– metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne,

– Metoda Dobrego Startu,

– pedagogika zabawy,
– muzykoterapia,
–  zabawy grafomotoryczne,
– drama,
– zabawy rytmiczne,

-czytanie globalne
– różnorodne techniki plastyczne.

 Rozwijanie motoryki małej i dużej, muzykoterapia, elementy showpedagogikii, koordynacja wzrokowo- słuchowo -ruchowa, pobudzanie koncentracji uwagi, elementy sensoryki.

Gotowa na indywidualne konsultacje z Państwa dziećmi. 

NIE TEORETYK, A PRAKTYK, DIAGNOSTA, TERAPEUTA.

Współpracujemy  z gabinetem położnych NZOZ Zdrowa Kobieta, gdzie doświadczona i bardzo zaangażowana położna  z ogromną wiedzą   i  chęcią  do pracy  wspiera Nas w trosce o  Państwa dzieci.

Współpracujemy również ze żłobkiem Klasa- Bobasa z Krakowa, dzięki Nim możemy korzystać z ich doświadczenia i innowacji w opiece nad najmłodszymi. (Nowoczesne metody dezynfekcji sal, ergonomiczny wystrój pomieszczeń i praktyczne rozwiązania oraz nowoczesne i skuteczne metody poprawy jakości powietrza w salach).