MARTA – OPIEKUNKA GRUPY NAJMŁODSZEJ  – BIEDRONECZEK

Nazywam się Marta, ukończyłam Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Prof. Stanisława Tarnowskiego w Tarnobrzegu, na kierunku pedagogika. Ukończyłam kurs opiekunki dziecięcej w żlobku lub klubie malucha. Jestem osobą pogodną o łagodnym usposobieniu. Jestem cierpliwa, odpowiedzialna, opanowana i konsekwentna. Potrafię łatwo nawiązywać i utrzymywać kontakt z dziećmi. Podczas swojej pracy staram się zapewnić dziecku dużo ciepła i najlepsze warunki do prawidłowego  efektownego rozwoju przez ciekawe zabawy i urozmaicone zajęcia jak również dbanie o zdrowie oraz higienę dzieci. Bardzo lubię dzieci i praca z nimi to dla mnie czysta przyjemność.  Posiadam kilkuletnie doświadczenie jako niania. Prywatnie jestem mamą dwóch córeczek, co daje mi praktyczne podejście do wielu spraw.  Ciągle na bieżąco uaktualniam swoją wiedzę, co przekłada się na duże zaangażowanie w Wesołym Bobasie.

ELŻBIETA – OPIEKUNA GRUPY NAJMŁODSZEJ – BIEDRONECZEK

Nazywam się Elżbieta, jestem wykwalifikowaną opiekunką dziecięcą. Posiadam wieloletnie doświadczenie w opiece nad małymi i większymi dziećmi. Pracowałam w żłobku i przedszkolu. Prywatnie mam dwoje dzieci: 17- letniego syna i 14-letnią córkę. Fakt ten pomaga mi w profesjonalny sposób podejść do potrzeb dzieci. Praca z nimi daje mi dużo satysfakcji i radości. W swojej pracy dokładam wszelkich starań, aby dziecko jak najmniej odczuło rozłąkę z rodzicami. Uważam, że największą wiedzą w tym zawodzie jest doświadczenie, którego mi nie brakuje.

JUSTYNA – OPIEKUNA GRUPY NAJMŁODSZEJ – BIEDRONECZEK

Mam na imię Justyna. Ukończyłam kurs opiekuna dziecięcego. Jestem osobą sympatyczną , miłą i zaangażowaną. Do zespołu Żłobka dołączyłam w czerwcu dlatego też jestem najmłodsza stażem pracy chodź pełna pomysłów do zabaw z najmłodszymi dziećmi . Obecnie jestem w grupie biedroneczek. Praca z tymi maluszkami sprawia mi dużo radości i satysfakcji, ponieważ zawsze chciałam pracować z dziećmi. Cenię sobie indywidualne podejście do dziecka, dlatego daję wsparcie najmłodszym w codziennych małych i dużych pierwszych krokach w poznawaniu  świata.

MAŁGORZATA-  OPIEKUNA GRUPY STARSZAKÓW – PSZCZÓŁEK

Nazywam się Małgorzata. Posiadam wykształcenie wyższe o kierunku pedagogika opiekuńczo – wychowawcza i praca z rodziną. Obecnie podjęłam studia magisterskie: pedagogika specjalna w Tarnowskiej Szkole Wyższej. Posiadam przygotowanie pedagogiczne. W swojej karierze zawodowej ukończyłam kurs opiekuna wycieczek. Mam doświadczenie w pracy z dziećmi w przedszkolu oraz z dziećmi niepełnosprawnymi. Sama też jestem matką. Aktualnie współpracuje jako wolontariusz z Domem Dziecka w Tarnobrzegu. W pracy do każdego dziecka podchodzę indywidualnie, zgodnie z jego potrzebami oraz tak, by czuło się bezpieczne i akceptowane. Jestem osobą wrażliwą, szczerą, z pogodnym usposobieniem. „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” (J.K)

MARTA – POMOC OPIEKUNA GRUPY STARSZAKÓW – PSZCZÓŁEK

Nazywam się Marta, jestem wykwalifikowaną opiekunką dziecięcą. Posiadam doświadczenie w opiece nad małymi dziećmi dzięki półrocznemu stażowi w przedszkolu, rocznej opiece nad bratankiem gdy skończył 5 miesięcy, a ponadto sama jestem mamą dwóch chłopców: 3,5-letniego oraz 5-miesięcznego.Dodatkowo z wykształcenia jestem fizjoterapeutą i technikiem masażu. Ta wiedza pomoże mi zachęcić dzieci do pracy nad prawidłowymi postawami ciała oraz do aktywności fizycznej w formie zabawy. Odpowiedzialną pracę z dziećmi wiążę z zabawą, staram się uczyć dobrych nawyków i przekazywać im wartościową wiedzę moralną adekwatną do ich wieku. Ukończyłam kurs do zajęć z INTEGRACJI SENSORYCZNEJ oraz posiadam certyfikat pierwszego stopnia do  prowadzenia zajęć  o nazwie Sensoplastyka® . Z zamiłowania jestem również plastykiem. Postaram się wykorzystać swoje umiejętności do pracy z Państwa pociechami oraz do stworzenia dekoracji na każdą okazję, by w Wesołym Bobasie było zawsze kolorowo i przytulnie.

SYLWIA- OPIEKUNKA GRUPY STARSZAKÓW- PSZCZÓŁEK

Nazywam się Sylwia. Swoje kwalifikacje zdobyłam kończąc kurs Opiekunki Dziecięcej i szkołę o Kierunku Asystent nauczyciela przedszkola. Przez ostatnie lata zdobywałam doświadczenie zajmując się dziećmi w różnym wieku, zarówno w przedszkolu jak i w żłobku. Jestem uśmiechnięta, energiczna i pozytywnie nastawiona do życia. Swoją energię i pasję pragnę wykorzystywać, ucząc dzieciaki poprzez zabawę, pomagając im w usamodzielnianiu się, dbaniu o bezpieczeństwo i komfort. Moim celem i marzeniem jest sprawić by w żłobku, wszystkie maluszki czuły się jak we własnym domu. Tak staram się pracować z grupą, aby malutkich bobasów stały sie samodzielnymi i odważnymi dziecmi przygotowanymi do pójścia do przedszkola.

JUSTYNA – OPIEKUNKA GRUPY STARSZAKÓW- PSZCZÓŁEK

Jestem Absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego, studiów magisterskich. Ukończyłam także Studium pedagogiczne, gdzie zdobyłam uprawnienia pedagogiczne. Wielką przyjemnością jest dla mnie nie tylko przekazywanie zdobytej wiedzy dzieciom, ale także obserwowanie rozwoju maluchów, ich radości i uśmiechów. Praca z dziećmi daje mi dużo satysfakcji. Jestem osobą sumienną i odpowiedzialną, mam duże pokłady cierpliwości , które mogą być bardzo przydatne w pracy z najmłodszymi i to właśnie w Wesołym Bobasie będę chciała wykorzystać.

ANNA STYPA – WŁAŚCICIEL

Witam, to ja jestem pomysłodawcą Wesołego Bobasa. Z wykształcenia jestem pedagogiem o specjalności pedagogika opiekuńczo-wychowawcza, psychopedagogika specjalna oraz socjologiem. Posiadam liczne doświadczenie pracy z dziećmi, w poradni pedagogiczno- psychologicznej przy pracy z dziećmi z ADHD , świetlicy szkolnej w Szkole Specjalnej, oraz wielu akcjach charytatywnych służących wspomaganiu rozwoju dzieci. Uczestnictwo w wielu konferencjach naukowych oraz ciągłe poszerzanie wiedzy pomaga mi dbać w Wesołym Bobasie o wszechstronny i zrównoważony rozwój dzieci. Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci 5 letniego syna  i 1,5 rocznej córeczki co sprawia, że problemy opiekuńczo wychowawcze tego wieku są mi wyjątkowo bliskie. W Wesołym Bobasie dbam o wszelki sprawy organizacyjne, czuwam nad planem dnia i zajęciami tematycznymi.

Współpracujemy również z panią MAGDALENĄ KOŚCIELNĄ, która  posiada ogromne doświadczenie a mówi o sobie tak: ,,Jestem nauczycielem wychowania przedszkolnego z 14 letnim stażem, na bieżąco pogłębiam swoją wiedzę i umiejętności wychowawczo-dydaktyczne oraz opiekuńcze. Ukończyłam studia podyplomowe, które dały mi tytuł terapeuty w zakresie diagnozy, terapii oraz rewalidacji. Ponadto ukończyłam studia w zakresie edukacji i terapii osób z zaburzeniami autystycznymi i zespołem Aspergera. Celem zajęć jakie chcę Państwa dzieciom zaproponować jest wszechstronny rozwój dzieci, przygotowanie do dalszej nauki i ukształtowanie właściwych postaw.  Podczas zajęć będę stosować takie metody, aby jak najbardziej zainteresować dzieci i dać im dużo radości z codziennych zajęć. Zdobyty tytuł terapeuty pozwala mi też na szybkie reagowanie na i wychwycenie nieprawidłowości i odstępstw od normy wśród dzieci co pozwala na szybkie zareagowanie i pomoc dziecku. Chętnie będzie udzielała wszelkich informacji podczas rozmów indywidualnych.

Aby wspierać wszechstronny rozwój dziecka będę stosowałam następujące metody aktywizujące:
– zabawy w kręgu,

–  metody rozwijające świadomość ciała,

– zabawy paluszkowe i wierszyki-masażyki,

– kinezjologia edukacyjna Denisona,

– metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne,

– Metoda Dobrego Startu,

– pedagogika zabawy,
– muzykoterapia,
–  zabawy grafomotoryczne,
– drama,
– zabawy rytmiczne,

-czytanie globalne
– różnorodne techniki plastyczne.

 Rozwijanie motoryki małej i dużej, muzykoterapia, elementy showpedagogikii, koordynacja wzrokowo- słuchowo -ruchowa, pobudzanie koncentracji uwagi, elementy sensoryki.

Gotowa na indywidualne konsultacje z Państwa dziećmi. 

NIE TEORETYK, A PRAKTYK, DIAGNOSTA, TERAPEUTA.

Współpracujemy również ze panią MONIKĄ naszą LOGOPEDĄ żłobkowym, która to prowadzi zajęcia logopedyczne ćwiczy z dziećmi i czuwa nad prawidłowym i dobrym rozwojem mowy u Naszych dzieci. Logopeda, bacznie przygląda się już nawet najmłodszym tak, by jak najwcześniej wykryć wszystkie nieprawidłowości i nauczyć nasze wesołe bobaski ładnie mówić.

Współpracujemy  z gabinetem położnych NZOZ Zdrowa Kobieta, gdzie doświadczona i bardzo zaangażowana położna  z ogromną wiedzą   i  chęcią  do pracy  wspiera Nas w trosce o  Państwa dzieci.

Współpracujemy również ze żłobkiem Klasa- Bobasa z Krakowa, dzięki Nim możemy korzystać z ich doświadczenia i innowacji w opiece nad najmłodszymi. (Nowoczesne metody dezynfekcji sal, ergonomiczny wystrój pomieszczeń i praktyczne rozwiązania oraz nowoczesne i skuteczne metody poprawy jakości powietrza w salach).