ELŻBIETA -OPIEKUNKA

Nazywam się Elżbieta, jestem wykwalifikowaną opiekunką dziecięcą. Posiadam wieloletnie doświadczenie w opiece nad małymi i większymi dziećmi. Pracowałam w żłobku i przedszkolu. Prywatnie mam dwoje dzieci: 17- letniego syna i 14-letnią córkę. Fakt ten pomaga mi w profesjonalny sposób podejść do potrzeb dzieci. Praca z nimi daje mi dużo satysfakcji i radości. W swojej pracy dokładam wszelkich starań, aby dziecko jak najmniej odczuło rozłąkę z rodzicami. Uważam, że największą wiedzą w tym zawodzie jest doświadczenie, którego mi nie brakuje. Ciągle poszerzam swoją wiedzę, aby być na bieżąco w sprawach rozwoju dzieci. Ostatnie szkolenie, które zrobiłam i przyniosło dla mnie wiele korzyści dotyczyło: Wpływ zaburzeń Integracji Sensorycznej na rozwój mowy- znaczenie motorycznej i polisensorycznej stymulacji do uzyskania najlepszych efektów w funkcjonowaniu dziecka oraz szkolenie z zakresu Pedagogiki Montessori. W Wesołym Bobasie pełnię funkcję koordynatora co pozwala mi mieć bezpośredni kontakt z każdym rodzicem.

EWA – OPIEKUNKA 

Mam na imię Ewa, ukończyłam kurs opiekuna dziecięcego. Do zespołu dołączyłam z radością i mam już spore doświadczenie, bardzo się cieszę,
że mam możliwość pracować właśnie w tym żłobku.
Jestem osobą ciepłą, zaangażowaną i cierpliwą. Staram się z wyrozumiałością i indywidualnością traktować każdego maluszka ponieważ każdy jest inny oraz ma odmienne potrzeby. Lubię organizować dla dzieci kreatywne zabawy oraz wykonywać z nimi różne prace plastyczne. Praca z dziećmi daje mi ogrom radości
i satysfakcji. Ważne jest dla mnie to, żeby dzieci pod moją opieką czuły się bezpieczne i szczęśliwe. Każdego dnia staram się by buzie naszych dzieciaków były uśmiechnięte ponieważ ich uśmiech jest dla mnie bezcenną nagrodą za wykonywaną pracę.

KORNELIA – OPIEKUNKA 

Mam na imię Kornelia. Zawsze chciałam pracować z dziećmi, dlatego też ukończyłam kurs opiekuna dziecięcego. Do kadry żłobka dołączyłam niedawno i bardzo jestem z tego zadowolona. Jestem osobą ciepła, empatyczną i opiekuńczą. Ważny jest dla mnie kontakt oraz bezpieczeństwo dziecka. Z łatwością przychodzi mi nawiązywanie kontaktu z nimi, ponieważ prywatnie mam młodsze rodzeństwo i kuzynostwo którymi często się zajmowałam. Dbam alby maluszek czuł się dobrze i miło spędzał czas w placówce, zapewniając mu dużo zabaw oraz zajęć przy których może się rozwijać. Praca z najmłodszymi sprawia mi wiele radości i satysfakcji.

WIKTORIA – OPIEKUNKA 

Mam na imię Wiktoria i jestem jedną z najmłodszych osób pracujących w żłobku. Jestem osobą miłą, ciepłą i sympatyczną co pozwala mi zdobyć szybki kontakt z maluszkami. Czas spędzony w żłobku jest dla mnie pełen radości i satysfakcji. Od zawsze pragnęłam pracować z dziećmi, dlatego bardzo się cieszę, że dołączyłam do zespołu. Z mojej twarzy nigdy nie schodzi uśmiech, ponieważ pragnę dzielić się nim z wszystkimi. Wiem, jak bardzo ważny jest czas poświęcony dzieciom, dlatego dbam, aby każdy maluch czuł się wyjątkowy i doceniony. Radosne oczy i szeroki uśmiech bobasa to najpiękniejsze podziękowanie za poświęconą im uwagę. Moim mottem życiowym jest: ,,Rób to co kochasz, a nie będziesz musiał pracować.”

JUSTYNA – OPIEKUNKA

Mam na imię Justyna. Ukończyłam kurs opiekuna dziecięcego. Jestem osobą sympatyczną , miłą i zaangażowaną. Do zespołu Żłobka dołączyłam całkiem niedawno, dlatego też jestem najmłodsza stażem pracy chodź pełna pomysłów do zabaw z  dziećmi . Obecnie jestem w grupie pszczółek. Praca z tymi maluszkami sprawia mi dużo radości i satysfakcji, ponieważ zawsze chciałam pracować z dziećmi. Cenię sobie indywidualne podejście do dziecka, dlatego daję wsparcie najmłodszym w codziennych małych i dużych pierwszych krokach w poznawaniu  świata.

PAULINA – POŁOŻNA

MONIKA – LOGOPEDA

Nazywam się Monika, jestem wykwalifikowanym logopedą, ukończyłam logopedię na Wyższej Szkole Społeczno- Przyrodniczej im. Wincentego Pola w Lublinie. W żłobku prowadzę zajęcia z ćwiczenia mowy i języka. Od zawsze interesowała mnie mowa dzieci. Praca nad prawidłową mową małych dzieci sprawia mi wiele radości. Ciągle poszerzam swoją wiedzę na temat opóźnionego rozwoju mowy małych dzieci. W żłobku  dbam o prawidłowy rozwój mowy oraz staram się zwracać uwagę na wszystkie nie prawidłowości w rozwoju mowy u naszych wesołych bobasów.

ANNA STYPA – WŁAŚCICIEL

Witam, to ja jestem pomysłodawcą Wesołego Bobasa. Z wykształcenia jestem pedagogiem o specjalności pedagogika opiekuńczo-wychowawcza, psychopedagogika specjalna, socjologiem, Inspektorem Ochrony Danych Osobowych. Posiadam liczne doświadczenie pracy z dziećmi, w poradni pedagogiczno- psychologicznej przy pracy z dziećmi z ADHD , świetlicy szkolnej w Szkole Specjalnej, oraz wielu akcjach charytatywnych służących wspomaganiu rozwoju dzieci. Uczestnictwo w wielu konferencjach naukowych oraz ciągłe poszerzanie wiedzy pomaga mi dbać w Wesołym Bobasie o wszechstronny i zrównoważony rozwój dzieci. Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci  co sprawia, że problemy opiekuńczo wychowawcze tego wieku są mi wyjątkowo bliskie. W Wesołym Bobasie dbam o wszelki sprawy organizacyjne, czuwam nad planem dnia i zajęciami tematycznymi.

Współpracujemy również z panią MAGDALENĄ KOŚCIELNĄ, która  posiada ogromne doświadczenie a mówi o sobie tak: ,,Jestem nauczycielem wychowania przedszkolnego z 14 letnim stażem, na bieżąco pogłębiam swoją wiedzę i umiejętności wychowawczo-dydaktyczne oraz opiekuńcze. Ukończyłam studia podyplomowe, które dały mi tytuł terapeuty w zakresie diagnozy, terapii oraz rewalidacji. Ponadto ukończyłam studia w zakresie edukacji i terapii osób z zaburzeniami autystycznymi i zespołem Aspergera. Celem zajęć jakie chcę Państwa dzieciom zaproponować jest wszechstronny rozwój dzieci, przygotowanie do dalszej nauki i ukształtowanie właściwych postaw.  Podczas zajęć będę stosować takie metody, aby jak najbardziej zainteresować dzieci i dać im dużo radości z codziennych zajęć. Zdobyty tytuł terapeuty pozwala mi też na szybkie reagowanie na i wychwycenie nieprawidłowości i odstępstw od normy wśród dzieci co pozwala na szybkie zareagowanie i pomoc dziecku. Chętnie będzie udzielała wszelkich informacji podczas rozmów indywidualnych.

Aby wspierać wszechstronny rozwój dziecka będę stosowałam następujące metody aktywizujące:
– zabawy w kręgu,

–  metody rozwijające świadomość ciała,

– zabawy paluszkowe i wierszyki-masażyki,

– kinezjologia edukacyjna Denisona,

– metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne,

– Metoda Dobrego Startu,

– pedagogika zabawy,
– muzykoterapia,
–  zabawy grafomotoryczne,
– drama,
– zabawy rytmiczne,

-czytanie globalne
– różnorodne techniki plastyczne.

 Rozwijanie motoryki małej i dużej, muzykoterapia, elementy showpedagogikii, koordynacja wzrokowo- słuchowo -ruchowa, pobudzanie koncentracji uwagi, elementy sensoryki.

Gotowa na indywidualne konsultacje z Państwa dziećmi. 

NIE TEORETYK, A PRAKTYK, DIAGNOSTA, TERAPEUTA.

Współpracujemy również ze żłobkiem Klasa- Bobasa z Krakowa, dzięki Nim możemy korzystać z ich doświadczenia i innowacji w opiece nad najmłodszymi. (Nowoczesne metody dezynfekcji sal, ergonomiczny wystrój pomieszczeń i praktyczne rozwiązania oraz nowoczesne i skuteczne metody poprawy jakości powietrza w salach).