MONIKA – OPIEKUNKA GRUPY MALUSZKÓW – BIEDRONECZEK

Mam na imię Monika. Jestem wykwalifikowaną opiekunką dziecięcą z wieloletnim

doświadczeniem. Swoją cierpliwością, uśmiechem i wiedzą o małym człowieku wspieram

jego codzienny rozwój. Lubię to co robię, ponieważ praca w żłobku z dziećmi jest wieczną

zabawą, która sprawia radość mnie i dzieciom. Moja praca to moja pasja. Prywatnie mama trójki dzieci.

WIKTORIA – OPIEKUNKA GRUPY MALUSZKÓW – BIEDRONECZEK

Mam na imię Wiktoria i jestem jedną z najmłodszych osób pracujących w żłobku. Jestem osobą miłą, ciepłą i sympatyczną co pozwala mi zdobyć szybki kontakt z maluszkami. Czas spędzony w żłobku jest dla mnie pełen radości i satysfakcji. Od zawsze pragnęłam pracować z dziećmi, dlatego bardzo się cieszę, że dołączyłam do zespołu. Z mojej twarzy nigdy nie schodzi uśmiech, ponieważ pragnę dzielić się nim z wszystkimi. Wiem, jak bardzo ważny jest czas poświęcony dzieciom, dlatego dbam, aby każdy maluch czuł się wyjątkowy i doceniony. Radosne oczy i szeroki uśmiech bobasa to najpiękniejsze podziękowanie za poświęconą im uwagę. Moim mottem życiowym jest: ,,Rób to co kochasz, a nie będziesz musiał pracować.”

ELŻBIETA – OPIEKUNKA GRUPY STARSZAKÓW – PSZCZÓŁEK

Nazywam się Elżbieta, jestem wykwalifikowaną opiekunką dziecięcą. Posiadam wieloletnie doświadczenie w opiece nad małymi i większymi dziećmi. Pracowałam w żłobku i przedszkolu. Prywatnie mam dwoje dzieci: 17- letniego syna i 14-letnią córkę. Fakt ten pomaga mi w profesjonalny sposób podejść do potrzeb dzieci. Praca z nimi daje mi dużo satysfakcji i radości. W swojej pracy dokładam wszelkich starań, aby dziecko jak najmniej odczuło rozłąkę z rodzicami. Uważam, że największą wiedzą w tym zawodzie jest doświadczenie, którego mi nie brakuje. Ciągle poszerzam swoją wiedzę, aby być na bieżąco w sprawach rozwoju dzieci. Ostatnie szkolenie, które zrobiłam i przyniosło dla mnie wiele korzyści dotyczyło: Wpływ zaburzeń Integracji Sensorycznej na rozwój mowy- znaczenie motorycznej i polisensorycznej stymulacji do uzyskania najlepszych efektów w funkcjonowaniu dziecka oraz szkolenie z zakresu Pedagogiki Montessori. W Wesołym Bobasie pełnię funkcję koordynatora co pozwala mi mieć bezpośredni kontakt z każdym rodzicem.

JUSTYNA – OPIEKUNKA GRUPY STARSZAKÓW – PSZCZÓŁEK

Mam na imię Justyna. Ukończyłam kurs opiekuna dziecięcego. Jestem osobą sympatyczną , miłą i zaangażowaną. Do zespołu Żłobka dołączyłam całkiem niedawno, dlatego też jestem najmłodsza stażem pracy chodź pełna pomysłów do zabaw z  dziećmi . Obecnie jestem w grupie pszczółek. Praca z tymi maluszkami sprawia mi dużo radości i satysfakcji, ponieważ zawsze chciałam pracować z dziećmi. Cenię sobie indywidualne podejście do dziecka, dlatego daję wsparcie najmłodszym w codziennych małych i dużych pierwszych krokach w poznawaniu  świata.

SYLWIA – PIELĘGNIARKA

Nazywam się Sylwia, jestem pielęgniarką czynną zawodowo. W żłobku dbam o dobrą jakość zdrowia wszystkich dzieci. Przeglądam apteczkę, dbam by zawsze była odpowiednio wyposażona. Kiedy jest potrzeba to nakleję dziecku plasterek albo opatrzę skaleczenie, które czasem powstanie przy trudnej nauce chodzenia. Dużo mówię o pierwszej pomocy oraz jak postępować w różnych niebezpiecznych sytuacjach. Doradzam co zrobić jak ugryzie owad, uczuli jakiś proszek do prania albo odparzy pieluszka. Dla mnie fizjologiczny rozwój dziecka nie ma tajemnic, a zadbane zdrowe dziecko to szczęście i wielka radość.

PAULINA – POŁOŻNA

MONIKA – LOGOPEDA

Nazywam się Monika, jestem wykwalifikowanym logopedą, ukończyłam logopedię na Wyższej Szkole Społeczno- Przyrodniczej im. Wincentego Pola w Lublinie. W żłobku prowadzę zajęcia z ćwiczenia mowy i języka. Od zawsze interesowała mnie mowa dzieci. Praca nad prawidłową mową małych dzieci sprawia mi wiele radości. Ciągle poszerzam swoją wiedzę na temat opóźnionego rozwoju mowy małych dzieci. W żłobku  dbam o prawidłowy rozwój mowy oraz staram się zwracać uwagę na wszystkie nie prawidłowości w rozwoju mowy u naszych wesołych bobasów.

ANNA STYPA – WŁAŚCICIEL

Witam, to ja jestem pomysłodawcą Wesołego Bobasa. Z wykształcenia jestem pedagogiem o specjalności pedagogika opiekuńczo-wychowawcza, psychopedagogika specjalna, socjologiem, Inspektorem Ochrony Danych Osobowych. Posiadam liczne doświadczenie pracy z dziećmi, w poradni pedagogiczno- psychologicznej przy pracy z dziećmi z ADHD , świetlicy szkolnej w Szkole Specjalnej, oraz wielu akcjach charytatywnych służących wspomaganiu rozwoju dzieci. Uczestnictwo w wielu konferencjach naukowych oraz ciągłe poszerzanie wiedzy pomaga mi dbać w Wesołym Bobasie o wszechstronny i zrównoważony rozwój dzieci. Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci  co sprawia, że problemy opiekuńczo wychowawcze tego wieku są mi wyjątkowo bliskie. W Wesołym Bobasie dbam o wszelki sprawy organizacyjne, czuwam nad planem dnia i zajęciami tematycznymi.

Współpracujemy również z panią MAGDALENĄ KOŚCIELNĄ, która  posiada ogromne doświadczenie a mówi o sobie tak: ,,Jestem nauczycielem wychowania przedszkolnego z 14 letnim stażem, na bieżąco pogłębiam swoją wiedzę i umiejętności wychowawczo-dydaktyczne oraz opiekuńcze. Ukończyłam studia podyplomowe, które dały mi tytuł terapeuty w zakresie diagnozy, terapii oraz rewalidacji. Ponadto ukończyłam studia w zakresie edukacji i terapii osób z zaburzeniami autystycznymi i zespołem Aspergera. Celem zajęć jakie chcę Państwa dzieciom zaproponować jest wszechstronny rozwój dzieci, przygotowanie do dalszej nauki i ukształtowanie właściwych postaw.  Podczas zajęć będę stosować takie metody, aby jak najbardziej zainteresować dzieci i dać im dużo radości z codziennych zajęć. Zdobyty tytuł terapeuty pozwala mi też na szybkie reagowanie na i wychwycenie nieprawidłowości i odstępstw od normy wśród dzieci co pozwala na szybkie zareagowanie i pomoc dziecku. Chętnie będzie udzielała wszelkich informacji podczas rozmów indywidualnych.

Aby wspierać wszechstronny rozwój dziecka będę stosowałam następujące metody aktywizujące:
– zabawy w kręgu,

–  metody rozwijające świadomość ciała,

– zabawy paluszkowe i wierszyki-masażyki,

– kinezjologia edukacyjna Denisona,

– metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne,

– Metoda Dobrego Startu,

– pedagogika zabawy,
– muzykoterapia,
–  zabawy grafomotoryczne,
– drama,
– zabawy rytmiczne,

-czytanie globalne
– różnorodne techniki plastyczne.

 Rozwijanie motoryki małej i dużej, muzykoterapia, elementy showpedagogikii, koordynacja wzrokowo- słuchowo -ruchowa, pobudzanie koncentracji uwagi, elementy sensoryki.

Gotowa na indywidualne konsultacje z Państwa dziećmi. 

NIE TEORETYK, A PRAKTYK, DIAGNOSTA, TERAPEUTA.

Współpracujemy również ze żłobkiem Klasa- Bobasa z Krakowa, dzięki Nim możemy korzystać z ich doświadczenia i innowacji w opiece nad najmłodszymi. (Nowoczesne metody dezynfekcji sal, ergonomiczny wystrój pomieszczeń i praktyczne rozwiązania oraz nowoczesne i skuteczne metody poprawy jakości powietrza w salach).