Drodzy rodzice nasz żłobek w trosce o zdrowie naszym maluszków pragnie wyjść na przeciw rodziców i wspólnie dbać o to by dzieci jak najmniej chorowały i najwięcej chodziły do żłobka, dlatego też zakupiliśmy urządzenie do ozonowania wszystkich pomieszczeń, zabawek i przedmiotów. Od tej pory będziemy regularnie oczyszczać wszystkie przestrzenie w których przebywają dzieci. Wybraliśmy ozonowanie jako jedną z najbardziej skutecznych, ekologicznych metod.
Profilaktycznym ozonowaniem żłobka pozbędziemy się roztoczy wraz z ich odchodami, innych alergenów, bakterii, wirusów, wszelkich grzybów i ich zarodników. Ozon w postaci gazu wnika we wszystkie materiały tj. wykładziny, zabawki pluszowe, leżaki, rolety, mikro szczeliny w ścianach sufitach i podłogach. Zdezynfekowane zostaną wszystkie powierzchnie np.: meble ,zabawki, książki, toalety, klocki itp itd. Ozon dotrze do powierzchni do których człowiek nie ma możliwości dojścia, również w kuchni.
Uzyskując odpowiednie stężenie gazu, ozon wykona swoją prace również w kanałach wentylacji grawitacyjnej. Ozon jest uznany przez Ministerstwo Zdrowia za naturalny i ekologiczny środek odkażania mikrobiologicznego wnętrz. Działanie ozonu jest 50 razy skuteczniejsze i 3000 razy szybsze od działania chloru. Zabieg ozonowania zmniejsza możliwość zachorowań dzieci i pracowników.
Ozonowanie to najlepsza metoda sterylizacji pomieszczeń.
Ozonowanie jest jedną z najskuteczniejszych metod dezynfekcji. Ozon, jako cząsteczka trójatomowego tlenu dąży do utlenienia przez co sterylizuje wszystko z czym ma kontakt. Ozon to najlepszy sposób na pozbycie się brzydkich zapachów, wirusów, bakterii, alergenów, itp. Ozonowanie zabija: grzyby, zarodniki, pleśnie, roztocze, wirusy. Ozonowanie jest metodą w pełni ekologiczna, nie wymaga stosowania środków chemicznych i jest całkowicie bezpieczna dla środowiska.