W naszym żłobku część zajęć ogólnorozwojowych odbywa się w grupach uzależnionych od wieku dzieci. Mamy grupę maluszków, która nazywa się BIEDRONECZKI, oraz grupę starszaków, które są pracowite i zaangażowane, stąd ich nazwa – PSZCZÓŁKI. Opiekunką grupy Biedroneczek jest Pani Marta Lis, pomocą opiekunki Pani Marta Radek   natomiast opiekunką grupy Pszczółek jest  Pani Sylwia Dąbrowska, kolejną grupą najstarszych starszaków, która sie u Nas tworzy to grupa MOTYLKI gdzie opiekunką grupy jest Pani Justyna Kędzior.

BIEDRONECZKI  

To obecnie najmłodsza grupa w naszym żłobku. Wiele rzeczy, z którymi stykają się w żłobku jest dla nich nowością. Niektóre dzieci z tej grupy uczą się podstawowych czynności lokomocyjnych, takich jak chodzenie czy bieganie. Choć nie mają jeszcze 2 latek chętnie poznają nowe zasady współżycia w grupie rówieśniczej, biorą udział w uroczystościach takich jak urodziny. Uczą się zachowania przy stole podczas posiłków, a obserwując starszych kolegów próbują samodzielnie jeść obiadki łyżką i widelcem. Nasze maluszki uczą się przede wszystkim przez zabawę, gdyż właśnie tej czynności oddają się oni najchętniej z wielkim zapałem. Biorą udział w zajęciach plastycznych. Malują kredkami, farbami, odbijają swoje rączki, a także poznają różnorodne masy plastyczne. Zabawy plastyczne i manualne rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową naszych maluszków oraz usprawniają motorykę małą. Biedroneczki lubią spędzać czas w grupie i wspólnie się bawić, czasem jednak potrzebują bliskości i uśmiechu naszej kadry, na które zawsze mogą liczyć. Dzieci czytają książeczki – przedstawiające pojazdy, zabawki, owoce czy warzywa oraz zwierzątka i uczą się jakie dźwięki wydają. W zależności od wieku – na nóżkach czy na raczkach, Biedroneczki są bardzo ruchliwe, zaglądają w każdy kąt i mają czasami niespodziewane pomysły J

PSZCZÓŁKI 

Druga grupa wiekowa w naszym żłobku to starszaki. To dzieci, które już doskonale chodzą, biegają, skaczą, tańczą i chętnie podejmują wszelkie aktywności. Pszczółki uczą się u nas przede wszystkim samodzielności. Jedzą już samodzielnie łyżką i widelcem, próbują pić z kubeczka a także zdejmować i zakładać ubranka. Najlepiej wychodzi im oczywiście zdejmowanie skarpetek i bucików J. Dzieci uczą się kontrolować swoje potrzeby fizjologiczne – kładziemy duży nacisk na naukę odpieluszkowania” dzieci, które są już na to gotowe. Pszczółki codziennie doskonalą wykonywanie czynności samoobsługowych – mycie rączek, buzi, ząbków. Dbamy o rozwój dzieci we wszystkich sferach. W sferze fizycznej jest to zaspokojenie naturalnej potrzeby ruchu (zabawy ruchowe, taneczne, wyjście na plac zabaw przy sprzyjającej pogodzie, dzieciaki mają bardzo dużo miejsca gdzie mogą swobodnie i bezpiecznie biegać, grać w piłkę). Ważna jest także nauka zasad społecznych i współdziałania w grupie. Uczestniczą w zabawach grupowych, imprezach takich jak urodziny czy Dzień Rodziny. Rozwijają mowę i komunikację – czytamy razem dużo książeczek, wierszyków, słuchamy piosenek dla dzieci. W tej grupie dzieci także uczą się przede wszystkim przez zabawę. Chętnie wykonują wszelkie prace plastyczne, nie tylko kredkami czy farbami, ale także lepią z plasteliny, masy solnej czy porcelanowej. Świetnie posługują się klockami, układają puzzle. Chcemy by dzieci miały czas i możliwość rozwijać swoje indywidualne umiejętności i zainteresowania. Staramy się przygotować jak najlepiej naszych podopiecznych do przejścia do przedszkola.